Naujienos

Plastikiniai langai gali būti perdirbami, bet ar septynis kartus?

Vidutinė plastikinių langų eksploatavimo trukmė svyruoja apie 30-40 metų, o po to, jie gali būti pilnai išardyti ir 100% perdirbami. Puikių PVC perdirbimo sąvybių dėka, langai iš naujo gali būti naudojami ištisus šimtmečius. Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad iš naujo perdirbti plastikinius langus galima ne daugiau kaip septynis kartus, neprarandant jų kokybės. Kaip gi veikia šis perdirbimo procesas?

Taigi, visų pirma, senieji PVC langai yra pilnai išardomi. Medžiagos išrūšiuojamos atskirai tolimesniam perdirbimui: metalas, guma, stiklo duženos ir plastikas. Pastarasis yra kaitinamas, ir praleidžiamas pro filtrą, kad pašalinti pašalinius, netinkamus perdirbimui komponentus. Tokiu būdu išgautos gryno PVC granulės vėl iš naujo gali būti naudojamos PVC gaminiuose.

Nuo 1993 m. TMP bendradarbiauja su „VEKA Umwelttechnik GmbH“ įsikūrusia Behringene, Vokietijoje. Tai moderniausia langų perdirbimo įmonė Europoje ir yra  „Rewindo Fenster-Recycling-Service GmbH“ partnerė.

Gyvas perdirbimo pavyzdys: šiuo metu vykdomas energetinis gyvenamojo daugiabučio pastato atnaujinimas, kuris randasi Mühlhäuser mieste Felchta rajone. Namas buvo pastatytas 1986 metais, ir turi 24 gyvenamąsias patalpas. Po išmontavimo, nebenaudojami gaminiai - 89 langai ir 24 balkono durys, bus pakeista naujais, energiją taupančiais produktais. Tuo tarpu senieji bus gražinti perdirbimui, o išsaugoti komponentai naujai atgims kituose PVC gaminiuose, šitaip užbaigdami perdirbimo grandinės ciklą

Mühlhäuser daugiabučio projektas taip pat dalyvauja akcijoje „Draugiškas aplinkai“. Tiuringija, Saksonija ir Saksonija-Anhaltas stebės ir vėliau dokumentuos pavyzdinius ir tvarius statybos projektus, kuriuose iki metų pabaigos PVC gaminiai yra iš esmės perdirbami.. Šią aplinkosaugos kampaniją, kurią aktyviai palaikė regioninės ir nacionalinės asociacijos bei bendrovės, inicijavo „Rewindo Fenster-Recycling-Service GmbH“, Bona, „Arbeitsgemeinschaft PVC-Bodenbelag“ Recycling (AgPR), „Marl“ ir „Arbeitsgemeinschaft PVC und Umwelt eV“ (AGPU), Bona.

Pagiros? Kritika? Pasiūlymai? Rašykite mums!

Prašome užpildyti visus laukus su *