Naujienos

Informuojame: atnaujintas DIN 18008

Naujasis DIN 18008 standartas įsigalios 2019 pirmoje metų pusėje. Direktyva pabrėžia, kad visose vietose, kur yra žmogaus ir stiklo konstrukcijos susidurimo rizika, ir stiklai esantys žemiau nei 0,80m nuo žemės ar grindų paviržiaus privalės būti saugūs.
 
Naujosios direktyvos DIN 18008 punktas 5.1.4 išdėstomas šitaip:
„Stiklas, kuris prieinamas be didesnių pastangų ir sudaro žmogaus ir stiklo susidurimo riziką, ar yra žemiau nei 0,80 m nuo žemės ar grindų paviršiaus, turi būti saugus. Išimtys gali būti taikomos tik tada, kai buvo atliktas rizikos vertinimas.“
 
Praktikoje tai yra taikoma stiklinimui nuo žemės iki lubų, balkono ir terasos durims, stumdomoms durims, įėjimo durims ar net langams, jei stiklo aukštis nuo zemės yra mažesnis kaip 0,80m.
Jei abi gaminio pusės yra lygiai taip pat pasiekiamos, saugus stiklas turi būti iš abiejų jo pusių. Saugus stiklas gali būti naudojams VSG ar ESG tipo. Naujoji direktyva DIN 18008 yra techninė sąlyga, kurios turi būti laikomasi. Mūsų atsakomybė yra jus informuoti apie DIN 18008 ir jo nesilaikymo galimas pasėkmes.

Reikia pažymėti, kad pagal VOB / B4 straipsnio 2 dalies 1 punktą rangovas privalo laikytis technologinių taisyklių ir įstatymų bei teisės aktų nuostatų. Be to, pagal VOB / B13 straipsnio 1 dalį,  paslaugos turi būti atliktos be esminių defektų priėmimo metu. Mes laikysimės savo įsipareigojimo papildomai informuoti Jus užsakymų patvirtinimuose ar mūsų pateiktuose pasiūlymuose, kuriuose minėtas reglamentas turi būti taikomas. Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, kad daugelyje atvejų "Softline 70" sistemoje, komplektuojamoje su trigubu stiklu, nebegalima panaudoti saugaus stiklo. Todėl rekomenduojame naudoti „Softline 76“ arba „82“ sistemas. 

Pagiros? Kritika? Pasiūlymai? Rašykite mums!

Prašome užpildyti visus laukus su *